Найактивніший читач

 

Активні й постійні читачі – це знахідка для кожної бібліотеки. Бо, крім того, що часто користуються книжковим фондам, вони, як правило, ще й охоче відгукуються на пропозицію взяти участь у бібліотечних заходах. Часто-густо вони є гарними оповідачами, з ними є про що поговорити, адже за плечима кожного з них – чималий життєвий і професійний досвід.

Усе сказане повною мірою стосується Григорія Миколайовича Стояна. Без нього не обходиться жодна подія в нашій бібліотеці, його знають десятки наших відвідувачів.

Потяг до книг у Григорія Миколайовича був завжди, та по-справжньому насолоджуватися книжковим світом зміг лише, коли вийшов на пенсію. Відтоді читає, як каже, запоєм. Він у на перший у черзі на нові надходження, мимо його уваги не проходять книги, що викликають у суспільстві жваві дискусії. А ще він любить спілкуватися з іншими читачами. Останні знають : почують від Григорія Миколайовича щось цікавеньке, зокрема, й про роботу міліції, якій віддав тридцять років свого життя.

В органи внутрішніх справ він прийшов після суворої школи військового моряка, навчання в педагогічному інституті, роботи вчителем української мови і літератури. Починав з інспектора дитячої кімнати, а вже через півроку його перевели в карний розшук, де дослужився до начальника відділення. То були і романтика, і ризик водночас. Не раз потрапляв у скрутні ситуації, але вірив, що своєю працею допомагав суспільству очищатися від злочинних елементів, і це приносило бажані результати. За зразкову службу він нагороджений шісьма медалями, іншими відзнаками.

Колектив нашої бібліотеки завжди радий зустрічі з Григорієм Миколайовичем Стояном і вдячний йому за співпрацю.

 

Тєсцова О., головний бібліотекар Кіровоградської МЦБС, філія №14

Нова газета. – 2011. – 10 березня. –с.12.