Анна Назарець: Програма підтримки книговидання активно розвивається

Програма підтримки книговидання у Кропивницькому відроджена і отримала черговий розвиток. У вівторок у Центральній міській бібліотеці імені Володимира Панченка відбулася презентація нової книги «Лузер» місцевої письменниці Наталії Смирнової.

-        Книгу видано за кошти міського бюджету, відповідно до заходів щодо розвитку та популяризації книговидавничої продукції у Кропивницькому. Нагадаю, що програма книговидання відновлена з ініціативи міського голови Андрія Райковича. Примірники цього видання вже отримали бібліотеки МЦБС, - зазначила під час зустрічі з читачами начальник управління культури і туризму міської ради Анна Назарець.

Яскраву обкладинку до книги створив відомий далеко за межами Кропивницького заслужений художник України Андрій Надєждін. Видав оповідання поліграфічно-видавничий центр ТОВ «Імекс-ЛТД». Директор видавництва Тамара Саміляк під час презентації розповіла про шлях книги Наталії Смирнової від рукопису до видання.

-        Кожна книга місцевих авторів, яка виходить друком, - це приємна подія. А кожна зустріч з автором надрукованої книги несе теплоту спілкування, радість від занурення у цілющі джерела написаного, це єднає усіх, хто прагне до творчих пошуків, - наголосила Анна Назарець.

Оповідання «Лузер» із нового видання стало переможцем міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода КороНація»-2019 у номінації «Оповідання для середнього шкільного віку». За повістю «Діти, чари, вовкулаки», що міститься у книзі, створено однойменний сценарій, який, у свою чергу, переміг на конкурсі «Молода КороНація»-2018 у номінації «Кращий кіносценарій для дітей та дорослих». Крім того, Наталія Смирнова – дипломант міжнародного літературного конкурсу рукописів прози на найкращу книжку року «Крилатий Лев-2019» з романом «Подаруй мені світло».

Працює авторка вчителем зарубіжної літератури НВО №1 у Кропивницькому. Тож багато образів для своїх оповідань вона бере зі шкільного життя та зі своїх учнів.

-        Про що ж книги? Ось про таке: що робити, якщо ти закохався, а дівчина не звертає на тебе уваги? Як залишитись «своїм» серед друзів-однолітків, не приховуючи свого внутрішнього «я»? Яким є шлях до успіху? І чи дійсно ти той самий лузер, яким себе вважаєш? Про це, і не тільки, ви дізнаєтесь, прочитавши водночас веселе та серйозне оповідання «Лузер», - розповіла письменниця та додала:

-        Яке бажання ви б загадали, якби до ваших рук потрапила та сама легендарна квітка папороті, здатна здійснити все що завгодно? Попросити щось для себе чи врятувати світ від чорного мольфара? Як вчинити, якщо ти закохана, а квітка може допомогти отримати взаємність? Кохання, дружба, магія, боротьба добра і зла, а також мольфари, відьми та характерники – все це ви знайдете у повісті для дітей середнього шкільного віку «Діти,чари, вовкулаки».

 

Вечірня газета. – 2020. – 28 лютого. – с.5.