Успіх почався з програми «Бібліоміст» - перемоги у конкурсі і отримання від Бібліомосту комп’ютерів, принтерів та сканерів, програмного забезпечення для деяких бібліотек системи. Місцева влада побачила нашу роботу, наші перемоги.

Ми переконали державних посадовців своєю успішною, багатогранною роботою бібліотек системи і місцева влада надала нам у 2012 році кошти. Частина з них пішла на придбання нової літератури, частину виділено для закупівлі 16 нових комп’ютерів у різні філії Кіровоградської МЦБС.

До того ж, тепер майже усі бібліотеки МЦБС підключені до Всесвітньої мережі Інтернет, доступ до якої оплачується з бюджетних коштів.

20 бібліотек (а саме стільки філій у Кіровоградській МЦБС, розташованих по усьому місту, іноді й у віддалених куточках Кіровограда), директор системи Тимків С.І., завідуючі, бібліотекарі та численні наші користувачі щиро вдячні за надану фінансову підтримку, за розуміння владою необхідності для бібліотек іти в ногу з часом, стати дійсно сучасними.

Про допомогу влади Кіровоградській МЦБС у 2012 році  читайте також у секції Української бібліотечної асоціації з адвокації

http://advocacy-uba.blogspot.com/2012/03/blog-post_15.html

Кіровоградська МЦБС знову брала в першому півріччі 2013 року участь у конкурсі програми Бібліоміст і виграла 5 раунд конкурсу з проектом «Пізнай Інтернет – керуй майбутнім». Декілька бібліотек-філій до кінця року мають отримати безкоштовне комп’ютерне обладнання. Кіровоградська міська влада оцінила блискучу перемогу філій і надала для них додаткове фінансування, що пішло на придбання комп’ютерної техніки. Владою виділені також кошти на придбання для бібліотек нової  літератури.

Круглий стіл у Кіровоградській центральній міській бібліотеці

У бібліотеці відбувся «круглий стіл» на тему «Реформування місцевого самоврядування – основа ефективного розвитку територіальних громад». В обговоренні проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні взяли участь представники Ленінської та Кіровської районних у місті Кіровограді рад, голови квартальних комітетів, науковці, представники громадських організацій, студенти.

На початку заходу секретар Кіровоградської міської ради  Ігор Волков зазначив, що в організації діяльності місцевого самоврядування в Україні досі лишається невирішеною низка важливих питань. Президент України наголосив, що влада має робити все для того, щоб органи самоврядування стали фундаментом народовладдя, помічником у вирішенні повсякденних проблем територіальних громад, а головним результатом реформ має стати забезпечення доступності та якості публічних послуг і створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

Із Концепцією реформування місцевого самоврядування в Україні учасників круглого столу ознайомила начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради Надія Грищенко. Проект Концепції став результатом співпраці влади та органів місцевого самоврядування, їх асоціацій. Метою її запровадження, звернула увагу Надія Грищенко, є визначення напрямів, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування й територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити надання якісних і доступних публічних послуг населенню, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави і територіальних громад.

Після ознайомлення присутніх на «круглому столі» з Концепцією відбулося її обговорення, під час якого було висловлено низку побажань, що можуть, на думку промовців, позитивно позначитися на перебігу реформування місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні.