Кіровоградська міська бібліотечна система, усі 20 бібліотек, працюють злагоджено на користь своїй громаді.

У  Кіровоградській центральній міській бібліотеці відбувся захід «Бібліотека – центр громади», на якому були присутні: заступник міського голови Сергій Дьячук, який виступив з привітальним словом, начальник відділу культури і туризму міськвиконкому Анна Назарець, депутат міської ради Вадим Дрига, директор Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків, завідуючі бібліотеками-філіями Кіровоградської МЦБС, бібліотекарі, читачі, гості.

Основною темою виступів була співпраця бібліотек Кіровограда і громади міста, шляхи, якими бібліотеки можуть стати і стають ближчими до людей.

На заході розповідалося про бібліотеку-філію № 7 (завідуюча – Лариса Бардакова) та про важливу допомогу і матеріальну підтримку цій бібліотеці з боку депутата міської ради Вадима Дриги.

Був представлений і Пункт доступу громадян до офіційної інформації, що діє у Кіровоградській центральній міській бібліотеці в рамках всеукраїнської мережі Української бібліотечної асоціації – досягнення і перспективи розвитку.

Головний бібліотекар філії №10 Наталія Анісімова показала лише невеличку часточку своєї роботи – все не вмістилося у виступ. Майже всі святкові заходи бібліотеки не обходяться без співочого аматорського гурту «Берегиня», який порадував присутніх своїм чудовим співом.

Бібліотека-філія №15, що на селищі Гірничому славиться цікавими та змістовними заходами – вона по суті є єдиним центром культури в цій місцевості. Як бібліотекарі згуртовують громаду  розповідала завідуюча філії № 15 Катерина Натальченко.

Філія № 18 також розташована на мікрорайоні, де немає ніяких закладів культури, тому бібліотека стала і сімейним клубом, і організатором вуличних акцій, і місцем зустрічі з депутатами та мером.

Розповіла про активну участь у громадському житті міста і завідуюча бібліотеки-філії для дітей №19, Олена Більченко. Книгозбірня відзначила у 2012 році свій ювілей.

Бібліотеки – осередок культури  не тільки для дорослих, а й для малечі. Про це розповідала Тамара Ушацька – заступник директора по роботі з дітьми.

Відбулося і обговорення – бібліотекарі запитали городян, присутніх в залі, якою має бути бібліотека нашої громади? Як зробити бібліотеки ще більш комфортними і привабливими для читачів? Думки виступаючих збігалися – потрібна тісна співпраця бібліотек, громади і влади, необхідне належне фінансування закладів культури з боку держави, бібліотеки потрібно підтримувати і всіляко їм допомагати.

Джерело : http://biblio-novichok.livejournal.com/11325.html

ПЦРІ та ПДГ

У Центральній міській бібліотеці, філіях №5, 7, 8, 15, 16, 17, 18 діють Публічні центри регіональної інформації (ПЦРІ), де бібліотекарі знайомлять користувачів з міською офіційною інформацією (новинами, рішеннями). З офіційною інформацією всеукраїнського рівня читачі можуть ознайомитися у Пунктах доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ), що відкриті у Кіровоградській центральній міській бібліотеці та у філії №16 в рамках Всеукраїнської мережі Української бібліотечної асоціації.

Робочі місця цих пунктів підключені до мережі Інтернет, тож користувачі беруть найсвіжішу інформацію з офіційних сайтів органів влади.

У Центральній міській бібліотеці постійно оновлюються стенди «Кіровоград: день за днем» та «Місто – влада» новинами  соціального та культурного життя міста. До послуг читачів матеріали виставки «Суспільство. Влада. Громада» та фотовиставка «Так працює Кіровська у місті Кіровограді рада».

Ще більше про роботу центру можна прочитати за посиланнями:

http://biblio-novichok.livejournal.com/1433.html

http://biblio-novichok.livejournal.com/5319.html

PR, СПІВПРАЦЯ З УКРАЇНСЬКОЮ БІБЛІОТЕЧНОЮ АСОЦІАЦІЄЮ Регулярно ми інформуємо Українську бібліотечну асоціацію (УБА) про свою діяльність. Статті про роботу ПЦРІ та ПДГ з’являлися у блозі УБА.

Їх можна прочитати за цими посиланнями:

Пункт доступу до офіційної інформації у Центральній міській бібліотеці Кіровоградської МЦБС

Інформація про діяльність пункту доступу громадян до офіційної інформації міста Кіровоград та селища Нового

Громадянство України: декілька миттєвостей з роботи бібліотекаря (біпатриди та апатриди)

ВИСТАВКИ -  різноманітні виставки, що проходили у ПЦРІ та ПДГ зацікавили широке коло відвідувачів. Про це надруковано у блозі Української бібліотечної асоціації:

Виставка, присвячена СУДОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ:

Судова система України

Виставка, присвячена Закону України «Про протидію торгівлі людьми»:

ПРО ПРОТИДІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Виставка, що включала в себе різноманітну суспільно значущу інформацію:

Допитливим та кмітливим