Всесвітній день навичок молоді – дуже молоде свято, започатковане Організацією Об’єднаних Націй тільки в 2014 році. Відзначають його 15 липня. Представлені книги, як зазвичай, надані Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка.

Даний огляд адресований всім підліткам, молодим людям і їх батькам, а також покликаний інформувати молодь про важливість навчання.

Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему із середини.

Оклі Барбара Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / пер. з англ. Артем Замоцний. – К.: Наш формат, 2018. – 272с.

У цій книжці Барбара ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити істерики над складними завданнями й урятувати батьків від передчасної сивини.

Отож, батьки, а як ви виховуєте свою дитину? Читаєте спеціальну літературу, слухаєтеся власних батьків, радитеся з сусідами? А може, покладаєтесь на інтуїцію й життєвий досвід? А раптом вам скажуть, що всі звичні уявлення про виховання хибні? По Бронсон та Ешлі Меррімен написали саме про це.

Бронсон По Батьки в шоці: новий погляд на виховання / По Бронсон, Ешлі Меррімен / Переклад укр. І. Семенюк. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 400с.

Тут говориться про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків.

 

Наступне видання теж для батьків, які не лише люблять своїх дітей, а й тішаться спілкуванням з ними.

Перрі Ф. Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите) / Філіппа Перрі; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків: Віват, 2020 . – 288с. – (Серія «Саморозвиток»)


На прикладах з історій своїх пацієнтів та на основі власного досвіду материнства авторка пояснює, як: простежити зв’язок між тим, як виховували вас, і тим, як виховуєте ви своїх дітей; зрозуміти, про що сигналізує та чи інша дитяча поведінка; дати раду власним почуттям і почуттям вашої дитини; усвідомити і змінити деструктивні моделі взаємодії з дитиною; прийняти той факт, що ви припускатиметеся помилок, і потім їх виправити.

А в плані взаємодії дітей і батьків допоможе наступна книга

Ненудна наука: Для тих, кому від 7 до 107 років. – Харків: Vivat, 2021. – 84 с. – іл.

 

Це найкращий подарунок усім, хто хоче дізнатися якомога більше про світ навколо!

Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних запитань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, біології, історії та медицини; а також зі сфери прикладних наукових досліджень, зокрема розробки нових технологій тощо…Відповіді й роз’яснення, подані журналістами-науковцями, наведено простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати.

А хочете дізнатись як підготувати свою дитину до самостійного життя? В цьому допоможе книга

Аллен Д., Вільямс М. Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків / Девід Аллен, Майк Вільямс; Пер. з англ. М. Восковнюк. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 288с.: іл.

Ця книжка навчить наших дітей долати всі життєві перешкоди й досягати успіху, підготувавши їх до використання знаменитої методики «Getting Things Done, або Мистецтво продуктивності без стресу». Класичний твір Девіда Аллена у двох виданнях був перекладений десятками мов і розійшовся сукупним накладом понад мільйон примірників, ставши однією з найвпливовіших бізнес книг своєї епохи та головною книжкою з організації життя. Дане видання адаптує ці уроки та пропонує свіжий погляд на методику GTD, подаючи життя як гру, здатну зацікавити кожного, а GTD – як фішки та стратегії якомога ефективнішої участі в ній. Автор доступно й наочно розповідає про GTD, представляючи цю методику не лише як систему забезпечення власної продуктивності у школі, а й як набір інструментів для повсякденного життя.

З наступної книги ви маєте можливість дізнатися, як перша година дня визначає ваш успіх.

Елрод Гел Чудовий ранок. Як не проспати життя / пер. з англ. Тетяна Заволоко. – 2-ге вид. – К.: Наш формат, 2018. – 176с.

Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

Книга допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

Книга польської письменниці Аніели Чольвінської-Школік продовжує надавати поради підліткам шкільного віку

Чольвінська-Школік Аніела Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік; пер. з польськ. Ірини Тучапської. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.:іл.

Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети? Ви знайдете у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєтесь, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.

І ось ви закінчуєте школу…Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися?

Наступна книга для вас!

Троян-Яскот Агнєшка Як стати кимось / Агнєшка Троян-Яскот; пер. з польськ. Маріяни Пушкарук. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.: іл.


Це видання розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читайте, пробуйте і будуйте своє майбутнє!

А довідник «Професії» стане вам ще одним орієнтиром у будівництві майбутнього. Можливо, ви ще вчитесь в школі, чи закінчуєте університет, або просто вирішили змінити професію – ця книжка стане вашим найкращим порадником

Павловськи Сара Професії. Оптимальний довідник для планування майбутнього. – К.: Брайт Букс, 2020. – 320с.


У цьому виданні ви зможете знайти понад 400 сучасних професій – від таких популярних, як учитель, адвокат, лікар, до багатьох тих, про які мало хто знає. Довідник сучасний, стислий і зрозумілий. Понад 100 фахових спеціалістів долучилися до його написання, зробивши оптимальним порадником у світі професій.

Наприклад, такої як інженер.

Гант, Шеннон Інженіально! Інженерія в дії / Шеннон Гант; пер. з англ. І. Серебрякої. – Харків: Вид-во «Жорж», 2021. – 48с.

Книга познайомить юних читачів з основними етапами інженерного  проектування і на прикладі дев’яти історій з реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З'ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв'язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть друкують на принтері штучну шкіру.

А от наступну книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліг написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких допустилася сама.

Сіліг Тіна Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі / пер. з англ. Олена Ломакіна. – 2-е вид. – К.: Наш формат, 2020. – 192с.


Авторка дає поради та пропонує вправи, які допоможуть розвинути творче мислення, нестандартний погляд на буденні ситуації та підприємницькі здібності, щоб ви змогли подивитися на світ як на безмежне джерело можливостей. Це не черговий підручник з покроковими інструкціями, як досягти успіху, а історія про те, як залишитися сміливим, рішучим і не боятися бути унікальним усе життя.

І наостанок, запрошую вас в унікальну мандрівку!

Фоєр Дж. Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам’ятовування / Джошуа Фоєр; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. – Х.: Віват, 2020. – 304с. – (Серія «Саморозвиток»)


Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам’ятовування і – на власний подив – здобув перемогу.

Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам’ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра – це заклик відродити мистецтво запам’ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.

 

Всесвітній день навичок молоді 2022 року проходить у складних умовах. Під час пандемії COVID-19 було припинено діяльність багатьох установ, які займались професійно-технічною підготовкою кадрів. Дистанційне навчання стало найбільш поширеним способом отримання професійної підготовки. До кризи молоді люди у віці 15-24 років втричі частіше, ніж дорослі, входили в категорію безробітних.

З 24 лютого 2022 року життя кожного з нас розділилось на до і після – в Україні розпочалася жахлива повномасштабна війна росії проти України. Українська молодь єднається, волонтерить, іде в територіальну оборону, захищає країну, або ж тримає інформаційний фронт. Кожен українець має усвідомити, що в нашій країні для нього є роль, і її потрібно виконувати.

Після перемоги вкрай важливою у відбудові України буде роль молоді. Ті молоді люди, які зараз навчаються за кордоном, повернуться і будуть розбудовувати стійку, мирну та процвітаючу Україну.