Вишивки надихають на творчість

 

У приміщенні Кіровоградської міської центральної бібліотеки відкрилася і прцюватиме протягом місяця перша персональна виставка члена аматорського клубу «Ниточка», бібліотекарки Оксани Монзалевської.

Більшість робіт творця мелодій на полотні та пропагандиста предковічного виду народної творчості випромінюють тепло, збагачують творчі надбання традиційного народного і професійного мистецтва. У них – частина її вразливої жіночої душі, романтизму, тремтливої любові до прекрасного.

Представлені на виставці 23 картини, вишиті хрестиком, «заселені» вимріяними майстринею масштабними образами та темами, продуманістю орнаментів, розмаїттям кольорів, тонкою стилізацією візерунків, слугують своєрідним емоційним фоном та яскравою ілюстрацією до показу засобами мистецького хисту краси чарівного й неповторного світу минулих століть і сьогодення, свідчать про бездоганний художній смак кіровоградської майстрині.

«Кожний стібок ниток муліне на полотні вимагає великої посидючості, терплячості, фантазії, творчої снаги та хисту, - каже ниткарка. – Наприклад, над роботою «Віденський вальс» я працювала більше п’яти місяців, поклавши 82 тисячі хрестиків. Багато часу присвятила підготовці й інших візерунків, а також вишитим рушникам та іконам: «Пантелеймон-цілитель», «Храм Христа Спасителя», «Андріївська церква», «Київська лавра».

Першими привітали Оксану з відкриттям персональної виставки, яка працюватиме протягом місяця. її одноклубники, а вона навзаєм присвятила їм віршовані рядки:

В душі ви поетеси, як і я – майстрині,

Бо вміння вишивати – Благодать!

Анатолій Саржевський

Новини Кіровоградщини. – 2013. – 10 жовтня. – с.7.