Лелеківці – 255

 

 

Існує народне повір’я, що лелеки приносять щастя. Мабуть, тому поселився в наших краях у 1758 році запорізький козак Яким Лелека. Як птах, літав він на своєму коні і знищував ворогів. У Якима Лелеки був син Степан, після смерті батька він став власником хутора, який називався Лелеківкою.

У 1766 році Степан Лелека за власні кошти збудував мурований храм, а неподалік – церковнопарафіянську школу для селянської дітвори та лікарню.

У 1965 році Лелеківку було приєднано до Кіровограда, і відтоді наше поселення стало мікрорайоном.

Символ селища – лелека. У 1996 році священний птах лелека увійшов до гербу Кіровограда. Щитотримачами у великому гербі міста виступають два лелеки, що на пшеничному колосі, перевитому синьою стрічкою. Вони символізують домовитість і добрі риси, характерні для засновників Лелеківки, її благодійників – Якима та Степана Лелек.

Святкування річниці стало подією для всього мікрорайону. Презентацією слайдів «Лелеківка – наш рідний край» доповнював цікавими історичними фактами житель мікрорайону краєзнавець Леонід Багацький. Про наш край, талановитих людей Ірина Паламарчук написала вірш «Лелеківка». Показала Лелеківка і свої мистецькі таланти. Гурти «Чорнобривці», «Лелеченьки», дуети Дігтяренко і Гордієнко, сім’я Піпенків чарували українськими піснями. Марія Міхалкович виконала східний танець. Присутні ознайомилися з роботами лелеківських майстрів, оглянули виставку овочів «Ходить гарбуз по городу», подивилися картини художника-земляка Анатолія Шулешка, побували в музеї школи №15.

Були ігри, конкурси, розваги. Гурток «Рукодільниця» при бібліотеці №9 (керівник Валентина Лукіна) порадував цікавим дефіле 2010-2013 років.

Депутат міськради і спонсор свята Дмитро Терзов вручив лелеківським талантам керамічні чашки з іменними написами. Гостей свята пригощали варениками, квасом та морозивом.

Тетяна Прісакар, головна бібліотекарка Бібліотеки №9

Наше місто. – 2013. – 29 серпня. – с.3.