Фольклорні посиденьки збирають городян

 

 

Завадівці самі організовують дозвілля

Народна мудрість говорить: «Без мови – немає народу, без пісні – немає душі…» Наш український народ – найпісенніший у світі! І це – не випадково! Існує легенда, що Бог, створивши різні народи і роздавши їм різноманітні таланти, не помітив україночку, яка скромно причаїлася у куточку. «Що ж ти, дівчино, мовчиш? Не просиш ні краси, ні мудрості, на багатства? Я ж роздав уже всі свої дари…» - здивувався він. Потім Бог подумав і сказав: «А нагороджу я тебе найціннішим даром – піснею!» Відтоді наша Україна і славиться піснями.

Споконвіку в Україні співали – у горі і радості, на сімейних і народних святах, в церкві і в школі. Пісня супроводжувала людину протягом усього її життя, допомагала у праці й прикрашала побут. Невипадково великий Гоголь писав: «Покажіть мені народ, у якого би було більше пісень, ніж в українців».

Нещодавно колекти бібліотеки-філії №10 м. Кіровограда разом з квартальним комітетом №1, первинною ветеранською організацією мікрорайонів Завадівка та Савинівка провели вуличну акцію – фольклорні посиденьки «Хай лине пісня народна!». У кожному краю – своя неповторна пісня землі. У нас вона особлива – українська пісня землі. Тому і славиться наша Завадівка своїм чарівним, співучим колективом. Самодіяльний аматорський гурт «Берегиня» вносить в будні життя Завадівки радість спілкування, зберігає та відновлює народні пісні і традиції. Учасники гурту – Валентина Вовченко, Ганна Мартинова, Надія Божко, Тамара Алдошина, Любов Камєнкова, Наталія Анісімова, а керує нами заслужений діяч мистецтв України Борис Васильович Притула. Він проніс через все життя любов до народної пісні, яку чув з дитинства від матусі. На фольклорних посиденьках звучали українські народні пісні: «Ой, дівчина моя кареглазая», «Чорноморець – матінко», «Колись дівчина мила», «Нічка лукавая», «Світить місяць», «Як служив я у пана» та інші. Майже в кожній пісні у виконанні гурту передавалися переживання того чи іншого героя, показано багатство лірики, особисті переживання. Діти підспівували з дорослими, а потім ділилися враженнями, які пісні їм сподобались. Серед слухачів знайшлися бажаючі поспівати. Ольга Дацько, Неоніла Шевченко, Ніна Неділько та інші порадували своїм співом та дякували організаторам заходу за такі цікаві хвилини зустрічі з українською народною піснею.

Кіровоградська правда. – 2013. – 13 серпня. – с.4.