Завадівці пересіли на велосипеди

 

 

Кожен з нас проводить вільний час по-різному, але не всі з користю. Змінити такий підхід вирішили жителі мікрорайону Завадівка, що у Кіровограді організували велопробіг «Життя у стилі ВЕЛО».

Участь у цьому місцевому турнірі взяли звичайні жителі мікрорайону, а організатором заходу стала бібліотека-філія №10 Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. Прогулянка на велосипедах отримала й назву – «Чарівні стежини Завадівки». Перед очима учасників велопробігу промайнули красиві зелені куточки мікрорайону, гарна природа – ліс, річка, кручі, скелі, а навкруги духмяні трави.

Понад 80 чоловік на велосипедах та пішки взяли участь в цікавій подорожі мікрорайоном. Веселий настрій був і в дорослих, і в дітей, бо що може бути кращим за спільну мандрівку гарними куточками рідної місцевості з друзями, рідними і просто цікавими людьми.

Учасники вело прогулянки пригадали легенду, що в кінці 17 століття, коли була створена Нова Січ, на березі Інгулу першим поселився козак Завада. На честь його імені ця місцевість отримала назву. В ті далекі часи з півночі правобережної України на південь берегом річки Інгул проходив чумацький шлях через територію Завадівки. Проїжджаючи цей шлях, чумаки зустрічали людей, які тікали від гніту польських магнатів, допомагали їм будувати житла, а деякі й самі залишалися тут жити. Згодом поселилися в Завадівці з числа чумаків пращури Мельниченків, Чинченків, Папченків, Ситників.

Під час велоподорожі цікаво було дізнатися й про те, де на початку ХХ століття знаходилась дача поміщиці Рузальської, у будинку якої після революції була сільська рада, клуб, хата-читальня. Також помандрували трасами мотокросу, лісовими стежками, берегом річки.

У веселій компанії звучали пісні, вірші, гуморески, виступили сімейні гурти та самодіяльний аматорський гурт «Берегиня». Але головною метою літнього дозвілля стала популяризація книги і читання, розширення знань про історію рідного краю, виховання любові до українських народних пісень.

Дозвілля закінчилося пізно. Так було гарно і по сімейному тепло, що учасникам велопробігу не хотілося розходитися по домівках.

Кіровоградська правда. – 2013. – 9 серпня. – с.4.