Славна сторінка нашої історії


 

У центральній міській бібліотеці Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи 26 липня відбувся захід до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Його учасників привітав заступник міського голови Вадим Дрига, який побажав усім здоров’я, наснаги й непохитної віри.

- 1025-літній ювілей запровадження християнства сприймається не лише як свято християн, а і як свято торжества української державності, її європейської ідентичності, духовного і культурного злету, як запорука успішної демократичної модернізації українського суспільства, - зазначив Вадим Дрига.

Окрасою заходу став виступ Кіровоградського муніципального камерного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України почесного громадянина Кіровограда Юрія Любовича.

Протоієрей Роман Кондратюк, керівник прес-служби Кіровоградської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, наголосив на великому історичному значенні християнства для нашої країни. Завідувач центральної міської бібліотеки Ельвіра Малюк представила виставку до 1025-річчя хрещення Київської Русі – книги про дохристиянський період, інформація про широку плеяду найвидатніших державо творців, діячів культури, науки, освіти, церкви, які на різних історичних етапах пробуджували суспільну свідомість, опікувалися проблемами духовного відродження, а також книги, що розглядають передумови виникненні християнства, час і місце його зародження, еволюцію християнства. Є на виставці й книги, що ознайомлюють читачів з українськими церквами та монастирями, книги про історію української ікони. Експозицію прикрашають роботи читачів майстринь-вишивальниць із клубу «Ниточка» Валентини Данильченко, Тетяни Буцковської, Лариси Гребенюк та бібліотекарів Оксани Монзалевської й Ірини Абрамової.

Завершився захід слайд-презентацією «Сказання про хрещення Русі».


Вечірня газета. – 2013. – 2 серпня. – с.12.