Книга – не пряник, а дітей до себе вабить

 

 

«Країна, якої немає на карті» - таку екскурсію для першокласників школи №35 влаштувала центральна бібліотека для дітей. Екскурсійний маршрут пролягав через станції «Читаймісто» та «Книжкова столиця», де діти познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгами – мешканцями цієї незвичайної країни. Цікавим доповненням до екскурсії стала вікторина «Чи знаєте ви казку?» та відео перегляд «Історія створення книги».

Велопарад казкових героїв. Що роблять казкові герої улітку?Відпочивають? Помиляєтеся! Вони ходять у гості! Цього разу їх зустрічали малята дитсадка №62 «Супутник». Ви можете уявити Попелюшку, Принца, Білосніжку та трьох поросяток на велосипедах? А саме так вони з’явилися перед малюками на чолі з королевою Казки (завідувачка бібліотеки Олена Більченко) і запросили їх до гри. Діти відгадували загадки, співали улюблені пісні та танцювали. Такий незвичний вело парад казкових героїв підготували працівники бібліотеки №19.

«Це вам не дитсадок». Екскурсію до СІЗО для вихованців пришкільного табору «Бригантина» організували працівники бібліотеки №19. Як мовиться, краще один раз побачити, ніж десять разів застерегти. Побачене справило на дітей неабияке враження. На численні запитання вони отримали відповіді від інспектора відділу соціально-виховної та психологічної роботи лейтенанта Наталі Завади, досвідченого фахівця по роботі з неповнолітніми правопорушниками. Підлітків цікавили причини правопорушень, найбільш поширені злочини неповнолітніх, яке покарання за крадіжку мобільного телефону, за вживання та розповсюдження наркотиків. Вразила дітей дуже велика різниця між домашнім побутом і суворим режимом СІЗО. «Це вам не дитячий садок», - сказала інспектор враженим відвідувачам. Щойно високі мури з колючим дротом залишилися позаду, діти полегшено зітхнули. А ми, працівники бібліотеки, дуже сподіваємося, що цей наочний урок-попередження не пройде безслідно. Дякуємо за допомогу у проведенні заходу завідувачці дитсадка №62 О.Колюкі, музичному керівнику С. Добровій, вихователям груп №№6, 9, 12.

Великий літній читальний зал у бібліотеці №21 запросив своїх відвідувачів взяти участь у конкурсах на кращий читацький колектив та звання «Супер-читач 2013». Тут є можливість позмагатися, хто більше книг прочитав, а також здобути звання помічника бібліотекаря. Читачі зможуть проявити свої творчі здібності на арт-годинках, навчитися виготовляти різні цікаві речі. А ще позмагатися на квестах та в пошукових іграх. Якщо хтось іще не подружився з книгою і не любить читати, то таких «нечитайликів» запрошуємо побувати в «Куточку малюка». Там і цікавих іграшок багато, і помалювати можна, а гарні ілюстровані книги так і ваблять зір. Обов’язково захочеться взяти в руки, роздивитися, а потім і цікаво стане, що ж там написано. А ще можна подивитися екранні версії улюблених книжок у бібліотечному кінозалі «Літературна казка на екрані». І готуватися до майбутнього навчального року за програмою позакласних читань. (Вікторія Пічкуренко, завідувачка бібліотеки №21)

 

Наше місто. – 2013. – 27 червня. – с.3.