Бібліотечна планета

 

 

Для дітей літнього табору ЗОШ №29 працівники бібліотеки-філії №1 Кіровоградської МЦБС провели шостого червня казкову мандрівку "Казка вчить, як на світі жить".

Кожну людину казка вчить мріяти, бачити світ по-особливому – романтично і образно, вона всіх нас учить, як на світі жить. Весело і активно діти брали участь у бліц-турнірі "Відгадай казку", відповідали на запитання музичної вікторини "Чи знаєте ви пісеньки з казок?", засвідчили свої вміння в конкурсі "Пофантазуй і покажи".

 

"Скарби знайдено!" – проголосили учасники піратського квесту, подолавши безліч перешкод і виконавши багато морських завдань, які для них приготували бібліотекарі філії №19.

- Завдання називалися "Вузол морського диявола", "Склянки пробили опівночі…", "Піратський бій", "Язик балакучого пірата", "На абордаж", - повідомляє завідувач книгозбірні Олена Більченко. – За умовами бібліотечного квесту карту скарбів Флінта отримали ті команди, які відгадали зашифроване слово ("пригоди"), літери маленькі пірати отримували за перемогу в конкурсах. Особливістю квесту стало акватату від дизайнера артстудії Анастасії Терещенко, які на пам'ять отримав кожен охочий, а таких було чимало.

 

 

Для попередження злочинності серед неповнолітніх і первентивного виховання дітей бібліотекарі філії №19 організували екскурсію вихованців пришкільного табору "Бригантина" в Кіровоградський СІЗО, повідомила бібліотекар Тетяна Дніпро.

"Краще один раз побачити, ніж десять разів застерегти…"- основний лейтмотив, з яким ввели підлітків у стіни виправного закладу. Карцер, кімната попереднього огляду, камери перебування і навіть шкільні класи – усе побачене змусило замислитися дітей над своєю подальшою поведінкою. На численні запитання вони отримували відповіді від інспектора відділу соціально-виховної та психологічної роботи лейтенанта Наталі Завади, досвідченого фахівця у роботі з неповнолітніми правопорушниками. Найбільше підлітки цікавилися про причини правопорушень, про те, які злочини неповнолітніх найбільш поширені, яким є покарання за крадіжку мобільного телефону, за вживання та розповсюдження наркотиків. Вразила їх дуже велика різниця між домашнім побутом і суворим режимом СІЗО: весь час під постійним наглядом. ранній підйом, суворо регламентований розпорядок дня, не зовсім приємні обов'язки та багато чого іншого. Не навіює романтику й високий мур з колючим дротом, похмурі камери з маленькими загратованими вікнами, брак свіжого повітря…"Це вам не дитячий садок", - сказала інспектор враженим відвідувачам". Тільки коли високі мури залишилися позаду, діти полегшено зітхнули і перевели подих. А працівники бібліотеки сподіваються, що цей наочний урок-попередження для її читачів не мине дарма.

 

Юрій Лісниченко

 

Вечірня газета. – 2013. – 21 червня. – с.6.