Культурна хроніка

 

 

Ми вже не раз розповідали про творчі проекти бібліотеки №2 імені Тобілевича, котра є чи не єдиним культурним закладом на території 102-го мікрорайону, що в Кіровограді.

Недавно учасники "Бібліотечного велоквесту" – клуб "Юний спортсмен" – вітали бібліотеку імені Тобілевича, яка стала одним з переможців конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету". Мусимо зізнатися, що всі оці новомодні терміни типу "квест", "креатив", "грант", тощо, інколи просто дратують. Але куди дінешся – раніше і слів "комп'ютер", "Інтернет" не знали, а тепер вільно користуємося і отримуємо свій кайф!

Оскільки я не була присутньою на самій акції, коли спортсмени-велосипедисти вітали бібліотеку, довго не могла второпати, яке відношення мають учасники велопробігу до бібліотеки. Бібліотекар Наталя Цуканова пояснила просто: "А ви що думали, ми тут сидимо тихенько, та книжки реєструємо? Ні! Ми повинні використовувати будь-які методи, щоб заохочувати читача, , хоч навприсядки перед бібліотекою витанцьовувати". Володіючи образним мисленням, я відразу ж уявила, як пані Цуканова з колегою Мариною Мороз танцюють перед бібліотекою, щоб народ не проходив повз. Жарт, звичайно!

А серйозно – коротко розповім вам про проект "Пізнай Інтернет – керуй майбутнім", цільовою групою якого є учні ПТУ – діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. У зоні обслуговування бібліотеки два профтехучилища - №№8, 4. А також коледж статистики, технікум механізації сільського господарства і гуртожитки цих навчальних закладів. Скрізь є діти з незабезпечених родин, які не в змозі в домашніх умовах оволодіти комп'ютером, а що вже говорити про дітей-сиріт. Тільки у ПТУ№8 навчається 80 дітей-сиріт. Зрозуміло, що виграний бібліотекою грант на придбання трьох комп'ютерів, що включає і навчання комп'ютерній грамоті для дітей цих категорій, дуже багато важить. Адже кожному зрозуміло, що сьогодні без знання комп'ютера не так просто влаштуватися на роботу, вступити до вищих навчальних закладів. І чого доброго, скоро і прибиральницею не влаштуєшся, якщо не "твікаєш". Тож учасники бібліотечної акції, частиною якої був і бібліотечний велоквест, щиро дякували бібліотеці за перемогу. Бібліотека у свою чергу пообіцяла, що всі інші користувачі бібліотеки матимуть безкоштовний доступ до Інтернету.

Валентина Левочко

Нова газета. – 2013. – 13 червня. – с.15.