По життю іде з піснею

Майже всі святкові заходи, що відбуваються у бібліотеці-філії №10, що на околиці Кіровограда – Завадівці, не обходяться без участі співочого самодіяльного гурту "Берегиня", організованого Надією Божко. Разом із завідуючою бібліотекою Наталією Анісімовою та бібліотекарем Наталією Усатенко вона постійно перебуває у творчому пошуку, аби вносити в буденність життя радість спілкування та зберігати і відновлювати народні пісні і традиції.

Любов до щирої, мелодійної, неповторної української народної пісні у Надії Сергіївни з"явилася ще з раннього дитинства. В її великій родині знали та співали чимало народних пісень, які призабулися, а то й взагалі зникали разом зі своїми носіями. А пам"яті Надії на все життя залишилися ті чудові пісні. Навчаючись в школі, дівчинка брала участь у шкільній художній самодіяльності, де виразно читала вірші, танцювала і особливо гарно співала.

Після закінчення школи. зустріла свою долю і вийшла заміж за працьовитого, уважного, чуйного, доброго Івана Божка. У любові та злагоді живуть вже 43 роки, виростили двох дочок – Ірину і Наталку.

Більше тридцяти років трудового стажу Надія Сергіївна віддала пошті. Починала з листоноші, а потім стала начальником поштового відділення №19. Працювала і заочно вчилася у відділенні Одеського технікуму електрозв"язку. За сумлінну працю нагороджувалася грамотами, преміями, була учасницею першого Всеукраїнського форуму працівників поштового зв"язку. Проте завжди працю поєднувала з піснею.

Надія Божко – активна учасниця художньої самодіяльності поштампу, 15 років була учасницею ансамблю пісні і танцю "Весна" при міському Будинку культури ім. Компанійця. Її голос звучав на столичній сцені Палацу "Україна" під час творчого звіту майстрів мистецтв області у 2004 році.

Радіє Наталія Сергіївна за свою дочку Ірину, онуку Анну. Гордість маминому серці викликає і успіх дочки Наталки, яка своєю наполегливою працею досягла неабияких вершин – стала чемпіонкою світу зі спортивної радіопеленгації, майстром спорту України міжнародного класу, заслуженим тренером України з радіоспорту, неодноразовим призером чемпіонату світу та Європи. Проте головне для матері, аби її доньки та внуки були щасливими. Всі вони люблять дорогу матусю і бабусю, а вона завжди радісна, усміхнена, у неї мудрості і тепла вистачає для всіх.

Сьогодні Надії Сергіївні Божко виповнюється 60! В цей святковий день цю енергійну, щедру, добру душею і серцем, мудру, працьовиту жінку вітають чоловік, діти, внуки, рідні. Приєднуються до цих поздоровлень і жителі Завадівки, учасники гурту "Берегиня", працівники бібліотеки-філії №10. Хай щастя панує у вашому домі, а радість хай буде завжди!

 

Ольга Дацько

Кіровоградська правда. – 2012. – 15 червня. – с.10