Сильні духом прославляють Україну

Наша країна готується до Євро 2012, тому в бібліотеці – філії №10 Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи проводиться цикл заходів, присвячених спортивній тематиці. Але найулюбленіші спортсмени для нас ті, які проживають в нашому мікрорайоні Завадівка. тому зустрічі з ними довгоочікувані.

Нещодавно така зустріч відбулася з чемпіонкою світу зі спортивної радіопеленгації, майстром спорту України міжнародного класу, заслуженим тренером України з радіоспорту Наталією Щербатюк. Крім того, вона ще й неодноразовий призер чемпіонатів світу та Європи.

Наталія Щербатюк – гордість мікрорайону, області, країни. Чемпіонка Європи 2005 року (Сербія), чемпіонка світу 2010 року (Хорватія), чемпіонка Європи 2010 року (Київ) – нагород багато, їх не перерахувати.

У день зустрічі бібліотека була по особливому святкова, прикрашена кубками, медалями. грамотами, які розповідали про спортивні досягнення, трудову наполегливість чемпіонки та її учнів. З матеріалів виставок: "Спортивна гордість Завадівки", "Спортивні досягнення Наталії Щербатюк", "Майбутні чемпіони світу" присутні дізналися про безліч тернистих спортивних перемог.

Усі заслуги належать милій, тендітній жінці, яка 27 років життя віддала улюбленому радіоспорту.

А починалось все ще в 1985 році, коли Наталка 15-літньою дівчинкою прийшла до секції при радіозаводі. Спочатку була ученицею, а у 1990-х роках працювала інструктором зі спорту ДТСААФ та допомагала своєму першому наставнику Миколі Косолапову. Згодом і сама почала тренувати юних радіолюбителів.

Спортивна радіопеленгація – цікавий вид спорту, суть якого полягає в оперативному пошуку замаскованих на місцевості радіопередавачів за допомогою приймача – пеленгатора в найкоротший час. Цей вид радіоспорту народився в Голландії в 1947 році.

В Україні спортивна радіопеленгація зародилася в 50-ті роки минулого століття, як військово-технічний вид спорту, що сприяв підготовці молоді до служби у збройних силах. Радіопеленгування може встановити місцезнаходження і напрям руху будь-яких невідомих активних радіоелектронних засобів на землі, на морі чи на небі.

Нині Наталя Щербатюк тренує дітей в обласному центрі туризму, в спортивному радіоклубі "Пеленг". Зараз під її пильним наглядом пізнають премудрості радіоспорту майбутні чемпіони, які вивчають спортивні карти та азбуку Морзе, а потім за сигналами радіохвилі шукають місцезнаходження приймачів. Надзвичайно важливою для них є гарна фізична форма. Адже участь у змаганнях потребує, окрім технічної підготовки, вміння орієнтуватися в ситуації, ще й неабиякої витривалості і вміння вірно мислити.

Наталія Щербатюк пишається своїми вихованцями, молодими спортсменами, які досягли високих результатів. Під час перегляду слайд-презентації про її спортивну діяльність, присутні дізналися, що її син – Костянтин Щербатюк та Тетяна Сільченко неодноразово були чемпіонами та призерами України. Тетяна в 2008 році стала Чемпіонкою Європи в особистому та командному заліках в Молдові. А Костянтин на цьому ж чемпіонаті став призером в особистому та чемпіоном Європи в командному заліках. Єгор Коротков та Іван Чернат – переможці чемпіонату Європи серед юнаків в 2007 році. На сучасному етапі гордістю Наталії Іванівни стали досягнення Діани Геращенко, яка торік на юнацькому чемпіонаті Європи в Болгарії зайняла перше місце.

Спортсмени розповідали про свої досягнення, продемонстрували нагороди, поділилися планами на майбутнє. Серед учнів місцевої ЗШ №12, які тренуються у Наталії Іванівни – Влад Шведюк, Влад Христенко, Катерина Сарандук, Сергій Устянський, Ніколас Намзітішвілі, Антон Христенко та інші. Щастям світилися очі спортсменів, великою повагою до свого тренера, а головне – вони впевнені, що займаються улюбленою справою та бажають стати чемпіонами світу.

Дуже приємно було бачити під час зустрічі батьків чемпіонки світу – Надію Сергіївну та Івана Денисовича Божко. Вони горді за свою доньку. Надія Божко керує самодіяльним гуртом : "Берегиня", учасники якого – Анна Мартинова, Валентина Вовченко, Любов Баркарь, Тамара Алдошина, співали для усіх присутніх сучасні та українські народні пісні. Також привітали чемпіонку світу з високими здобутками голова квартального комітету №1 та голова обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олександр Неділько, голова первинної ветеранської організації Ніна Неділько та присутні гості.

Наталії Щербатюк вдалося досягти високих рубежів у спорті та тренувати молодь. Добре, що у своїх учнів вона виховує цілеспрямованність в досягненні мети. Тому що, саме завдяки таким людям, як Наталя, прапор України здіймався над спортивними п"єдесталами  у багатьох куточках світу.

 

Наталія Анісімова

Кіровоградська правда – 2012. – 11 травня. – с.10