Улюблені книги наших читачів

 Напевне, кожний погодиться з думкою письменника П. Павленка про те, що "вчасно прочитана книга – величезний успіх. Вона здатна змінити життя настільки, як не змінить його найкращий друг і наставник.

Залишаючись наодинці з книгою, ми отримуємо саме від неї пораду, допомогу, підтримку. Кожен з нас має таку улюблену книгу. Чому ж саме вона стала для такою?

Над цим замислились бібліотекарі центральної міської бібліотеки Кіровоградської МЦБС і запросили користувачів бібліотеки взяти участь у встановленні рейтингів улюблених книг. Респонденти із задоволенням заповнювали анкети.

Учасників опитування ми поділили на вікові групи. Після обробки даних з"ясували, що наймолодші поціновувачі книги – діти віком до 14 років – надають перевагу не тільки фентезі, містиці та фантастиці ("Гаррі Поттер" Дж. Роулінг, "Хроніки Нарнії" К. Льюїса, "Дракула" Б. Стокера), а й історичним творам – "Таїс Афінська" І. Єфремова, "Спартак" Р. Джованьйолі, "Євгенія, або Таємниці французького двору" Г. Борна.

Підлітки 15-17 років назвали улюбленими такі твори, як "Біле ікло" Дж. Лондона, "Червоне і чорне" Стендаля, "Хуха-Моховинка" В. Короліва-Старого, "Вершник без голови" М. Ріда. Наступна категорія респондентів – молодь 18-21 років – віддала перевагу програмній літературі – як класичній українській та зарубіжній, так і сучасній, серед якої – твори М. Булгакова, А. Конан Дойла, Шекспіра, П. Загребельного та інші.

І. Ковтунець, І. Хоменко, бібліотекарі ЦБ

Вечірня газета. – 2011. – 9 вересня. – с.5.