Обитель знань і прихисток традицій

 Для віддалених мікрорайонів міста школа й книгозбірня – чи не весь перелік закладів, куди місцеві мешканці йдуть по духовну поживу й знання. На Завадівці  - це ЗОШ №12 та бібліотека-філія №10 міської централізованої бібліотечної системи (МЦБС).

Удень восьмого вересня біля невеличкої завадівської книгозбірні яблукові ніде було впасти – тамтешні мешканці та її працівники разом із запрошеними гістьми відзначали 50-річчя закладу культури.

На початку свого існування це була сільська бібліотека, а вже із 1967 року, коли Завадівку приєднали до Кіровограда, стала однією з міських. Зараз у ній працюють завідувач Наталія Анісімова та бібліотекар Алла Велика, яка очолювала книгозбірню протягом 1981-2007 років. Окрім обслуговування відвідувачів, обидві жінки разом з читачами займаються вивченням історії Завадівки, про що свідчать бібліотечні виставки документів і предметів побуту "Нащадки козака Завади", "Спортивна гордість Завадівки", "Краса своїми руками", "Предмети побуту жителів Завадівки" та інші.

Дорослі та юні жителі  мікрорайону співали народних пісень, читали вірші. Зі святом і бібліотекарів, і всіх завадівців вітали (й дарували подарунки) голова квартального комітету №1 Ленінської районної в місті ради Сергій Неділько, голова первинного осередку ветеранської організації Ніна Неділько, відмінник народної освіти України та заслужений діяч мистецтв України Ольга Дацько, відомий краєзнавець Олександр Чуднов.

Начальник відділу культури і туризму міської ради Анна Назарець та директор МЦБС Світлана Тимків привітали невеличкий колектив книгозбірні та всіх її читачів з півстолітнім ювілеєм бібліотеки й подарували закладові-ювіляру нові книжки, квіти й килим. Анна Назарець вручила Наталії Анісімовій грамоту відділу культури й туризму, якою відзначено наполегливу й творчу роботу працівників бібліотеки. Найактивніші відвідувачі книгозбірні отримали грамоти МЦБС та подарункові, до свята, читацькі формуляри.

Юрій Лісниченко

Вечірня газета. – 2011. – 16 вересня. – с.3.