Інтернет, доступний кожному

Відтепер у Кіровоградській центральній міській бібліотеці, а також її філіях №№8,12, 16 діють пункти вільного доступу до мережі Інтернет, створені за програмою "Бібліоміст", яка фінансується фондом Біла та Мелінди Гейтс. Кіровоградські бібліотечні заклади перемогли у всеукраїнському конкурсі, що проводився у рамках цієї програми, й отримали грант на безкоштовний доступ користувачів до світової мережі Інтернет. Для них було придбано 15 комп"ютерів, чотири принтери, стільки ж сканерів та ліцензоване програмне забезпечення.

До центральної бібліотеки на церемонію відкриття пункту вільного доступу до мережі Інтернет завітали міський голова Олександр Саінсус, заступник міського голови Лариса Андреєва, начальник департаменту інформаційних технологій програми "Бібліоміст" Вадим Берест, волонтер Корпусу миру Керон Джоунс, голова Кіровської районної у місті Кіровограді ради Олександр Рацул, начальник міського відділу культури та туризму Анна Назарець, регіональний представник програми "Бібліоміст" Олександр Шлєєнков. Усі ці люди були настільки не байдужими до реалізації проекту, що перемога кіровоградських книгозбирачів стала і їхньою перемогою також.

Користуватися послугами інтернет-пунктів безкоштовно можуть всі, та особлива увага приділятиметься людям з обмеженими можливостями. Проект "Чути тих, хто не чує", за який бібліотеки. власне, й отримали грант, передбачає роботу з людьми, які мають вади слуху. І за цей напрям діяльності подякували колективу бібліотеки дефлімпійські чемпіонки Анна Товста та Ірина Терещенко, які не просто вільно орієнтуються в Інтернеті, а й консультуються з допомогою скайпу зі своїм тренером та рідними, коли перебувають у від"їзді.

А як спілкуватись по скайпу, продемонструвала відеоконференція з бібліотеками-філіями №8, 12, 16, де в цей же час проходили урочистості.

Завдяки благодійній допомозі розширився спектр бібліотечних послуг і для інвалідів по зору – голова благодійного фонду соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Єдність" Шаміль Чубаєв надав бібліотеці чотири прилади "Монітор-лупа".

 Вечірня газета. – 2011. – 28 жовтня. – с.2.