Українські жінки здавна носили різноманітні саморобні вушні, шийні на нагрудні прикраси, що складалися з кількох компонентів, гармонійно пов"язаних між собою. До складу шийних та нагрудних прикрас входили різне за матеріалом намисто, вироби з бісеру та металу.
Про історію жіночих прикрас, матеріали, з яких їх виготовляли, народні звичаї і традиції, пов"язані з носінням прикрас, завідувач бібліотеки-філії №4 Кіровоградської МЦБС Світлана Кудря розповіла учням 7-В класу ЗОШ №32 тринадцятого травня на засіданні клубу за інтересами "Світ захоплень" у читальному залі книгозбірні. Присутні мали змогу переглянути слайд-презентацію "Жіночі прикраси", персональну виставку "Прикраси з бісеру" вихованки гуртка "Крій, шиття та креативне рукоділля" міської станції юних техніків Поліни Одуд. Вона разом з керівником гуртка Валентино Коваленко провела майстер-клас з виготовлення прикрас з бісеру. Діти із захопленням вчилися робити прикрасу на руку, а створивши її, забрали кожен свою як сувенір.
- Наша бібліотека давно тісно співпрацює з міською станцією юних техніків,- сказала Світлана Кудря. – Користуючись нагодою, хочу висловити від себе особисто та від усього колективу книгозбірні велику подяку керівництву станції за розуміння й підтримку наших ініціатив. Дякуємо й керівникам гуртків, які беруть участь у наших заходах. Окрему подяку висловлюємо керівнику гуртка "Крій, шиття та креативне рукоділля" Валентині Коваленко, яка разом зі своїми вихованцями дуже часто задіяна в наших заходах і завжди надає свої вироби для оформлення творчих виставок у книгозбірні.
Щасливі діти ростуть тільки в дружній сім"ї! Під таким гаслом сімнадцятого травня в центральній бібліотеці для дітей міської централізованої бібліотечної системи, що знаходиться в мікрорайоні Космонавтів, пройшов день сімейного читання "Читайте та будьте щасливі". Програма дня була насиченою, різноманітною та цікавою.
Юні читачі зустрілися з улюбленими казковими героями в театрі книги "Буратіно", ознайомилися з літературою книжкової виставки "Для допитливих чомусиків". Дорослі послухали лекцію "Батькам про дитяче читання" та ознайомилися з літературою тематичної полиці "Зростаємо разом", що допомогло їм зрозуміти, чому важливо зробити читання звичкою дитини, як розвити в неї потребу в якісній літературі. Усі батьки отримали буклети "Яку книгу вибрати для дитини" з рекомендаціями та порадами, як виховати в дітях любов до читання.
У цей день у книгозбірні було започатковано "Бабусині читання". Оповідання О. Буценя "Горобчик" прочитане Раїсою Бондар, бабусею двох онуків – читачів бібліотеки, викликало жваве обговорення та дискусію між дітьми. Бліц-опитування "Ваша настільна книга" показало, що одна і та ж книга може бути улюбленою у представників різних поколінь. Лідерами серед них є "Кобзар" Тараса Шевченка, "Мауглі" Ред"ярда Кіплінга, "Попелюшка" Шарля Перро, "Пурпурові вітрила" Олександра Гріна, "Три мушкетери" Олександра Дюма.
Національна бібліотека України для дітей за підтримки Міністерства культури й туризму започаткувала загальнонаціональний проект "Україна читає дітям". У межах цього проекту в усій країні бібліотекарі запрошують на зустрічі з юними читачами знаних людей, які розповідають про визначне місце книги в їхньому житті.
Бібліотекарі книгозбірні-філії №1 Кіровоградської МЦБС запросили на зустріч зі своїми наймолодшими читачами поетесу-землячку Катерину Рибченко, яка пише прекрасні вірші для дітей. Методика її поетичних рядків заворожує, бринить струмком і торкається струн душ як дітей, так і дорослих. Працівники книгозбірні заздалегідь ознайомили дітей з двома збірочками віршів Катерини Рибченко "Пригоди Іллюші і його друзів" та "Наука для онука". Їм дуже сподобались ці вірші. Кожна дитина думала, що написано саме про неї, про її пригоди. Поетеса прочитала слухачам вірші зі своєї нової збірочки "Куцохвостики для чомусиків", яку нині готує до друку. Увесь її творчий доробок сповнений любов"ю до рідного краю, до Батьківщини, до мови нашої солов"їної, відчуття гордості, що ми – українці. За все хороше у своєму житті вона завдячує книзі – вірному порадникові і другові.
Підготував до друку Юрій Лісниченко
Вечірня газета. – 2011. – 27 травня. - с. 6
< < | > > |
---|