Слід бути гідними історії свого народу, в якій одна зі сторінок належить героїчній і славетній Запорозькій Січі, знати, що історія – це не лише минуле, а й жива душа народу. На цьому наголошували бібліотекарі філії №19 міської централізованої бібліотечної системи (МЦБС) під час свята "Хай з козачка виросте козак!", присвяченого Міжнародному дню захисту дітей.

 

 

Найактивніші читачі довели, що нащадки славних запорожців такі ж кмітливі, розумні, дотепні, спритні та винахідливі. Учасники святкового дійства  поринули у звитяжну козацьку епоху, продемонстрували знання їхнього побуту, звичаїв, уміння прийти на допомогу в різноманітних конкурсах та змаганнях ("Що комар, то й сила", "Лучив у ворону, попав у корову", "Сила без голови шаленіє, а розум без сили мліє", "Що голова, то розум", "Добрий борщ, та малий горщик", "Чия відвага, того й перевага").Маленькі козачата мали змогу приміряти козацьку шапку, заспівати козацьких пісень, стати під стягом. Свято відбулося за підтримки депутата міської ради Лариси Онул та голови обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Геннадія Салькова.

 

Свято "Диво-чадо" для дітей 101-го мікрорайону першого червня організували бібліотека-філія №18 (сімейного читання) МЦБС та дитячо-юнацький клуб "Скіф" відділу сім"ї та молоді міської ради.

Розпочалося воно карнавалом на Галявині казок. Багато дітей прийшли туди в костюмах казкових персонажів: Бджоли Майї, Мальвіни, Зайчика, Вовка, Білосніжки, Принцеси Несміяни тощо. Кожен учасник свята отримав морозиво та квиток безпрограшної лотереї, лотами в якій були мішечок з розумом Страшили, флакон сміливості Лева, цвях з підкови Сивки-Бурки, ниточка з килима-літака, золотий ключик Буратіно, ґудзик із сукні Попелюшки, окуляри Кота Базиліо, чарівна паличка та багато інших казкових речей.

До розважально-ігрової програми свята увійшли вікторина "У світі казок", естафета "Герої казок", ігри "Кіт у чоботях", "Лисиця Аліса та Кіт Базиліо", "Шапка-невидимка", "Баба Яга у ступі" тощо. Діти отримували за участь у конкурсах жетони. У кого їх виявилося багатенько, той здобував звання активного гравця і приз – цукерки. Загалом, на святі побувало близько ста дітей. Завершилося святкування хороводом і майстер-класом "Танцюють усі" педагога організатора Алєсі Музиченко. Усі учасники свята отримали солодкі призи від супермаркету "Фуршет" та депутата міської ради Олександра Прокоф"єва.

 

У перший літній день у центральній бібліотеці для дітей МЦБС, як і в усьому світі, відзначали Міжнародний день захисту дітей. Більше 120 юних кіровоградців стали учасниками пізнавально-розважальної програми "Хай щастю дитини не буде кінця". Серед них були і вихованці літніх таборів відпочинку ЗОШ №№31 і 35 та мешканці мікрорайону Космонавтів.

Для них підготували коментований перегляд слайд-шоу "Права дитини – твої права", з якого діти дізнавалися про свої гарантовані державою права. А електронна правова гра "В одному казковому королівстві" дала змогу юним її учасникам виступити в ролі захисників у справі про порушення прав дитини.

Правом на гру та відпочинок діти скористалися, вийшовши на подвір"я книгозбірні. Іграм, сміху, веселощам не було упину! На святі лунали дзвінкі пісні, дотепні жарти, гарні вірші. Особливо багато було охочих взяти участь у танцювальних конкурсах "Чий танок?", "Найзавзятіший танцівник", "Роби як я".

 

Вечірня газета. – 2011. – 10 червня. – с.8.