Бібліотека..

Із цим словом у кожної людини пов’язані спогади про цікаві книги на полицях та приємне спілкування з бібліотекарем, який порадить, дасть відповідь на запитання.

Все почалося в далеких 60-х минулого століття…

У 1963 році на території новозбудованого району «Черемушки», в будинку на вулиці Андріївській розпочала свій трудовий шлях бібліотека ім. В. Маяковського. Вона розміщувалася у двох маленьких кімнатках напівпідвального приміщення. На день відкриття книжковий фонд складав лише 2 753 примірника.

У 1976 році, завдяки клопотанням працівників та читачів бібліотеки, її було переведено в інше приміщення по вулиці 50 років Жовтня, 22. Книгозбірня мала просторий абонемент, великий читальний зал, книгосховище, і розташовувалася на першому поверсі 9-ти поверхового будинку, налічувала вже до 30 тисяч видань.1977 рік – увійшла до складу Кіровоградської МЦБС, стала філією № 4.

У 2004 році бібліотека була вимушена переїхати у дитячий садок «Оленка» № 70 по вулиці Яновського, 62-А.

Але судилося книгозбірні ще раз поміняти адресу. Тепер вона знаходиться в будівлі міської станції юних техніків на вулиці Яновського, 60. Має два відділи: просторий читальний зал та зручний абонемент, а також об’ємне книгосховище. На сьогодні фонд становить майже 26 тисяч примірників.

У кнці 70-х років книгозбірні було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». Її працівників неодноразово нагороджували грамотами та подяками.

При бібліотеці працювали різноманітні клуби за інтересами. Серед них – «Будинок дружби», «Любителі прекрасного», «Людина і закон», «Юний правознавець» тощо.

Велику увагу звертаємо на патріотичне виховання підростаючого покоління та на відродження національних традицій.

Періодично в місцевих газетах та на телебаченні були повідомлення про нашу роботу, інформація про масові заходи, які відбулися в книгозбірні.

Майже півстоліття наша бібліотека є культурним осередком мікрорайону, центром інформаційної підтримки та духовного збагачення особистості. Вона радо відкриває свої двері новим читачам та із вдячністю нашим постійним відвідувачам.