Бібліотека..

Із цим словом у кожної людини пов’язані спогади про цікаві книги на полицях та приємне спілкування з бібліотекарем, який порадить, дасть відповідь на запитання.

 

Ось уже майже 50 років наша бібліотека відкрита для читача. Все почалося в далеких 60-х минулого століття…

У 1963 році на території новозбудованого району «Черемушки», в будинку на вулиці Андріївській розпочала свій трудовий шлях бібліотека ім. В. Маяковського. Вона розміщувалася у двох маленьких кімнатках напівпідвального приміщення. На день відкриття книжковий фонд складав лише 2 753 примірника.

У 1976 році, завдяки клопотанням працівників та читачів бібліотеки, її було переведено в інше приміщення по вулиці 50 років Жовтня, 22. Книгозбірня мала просторий абонемент, великий читальний зал, книгосховище і розташовувалася на першому поверсі 9-ти поверхового будинку, налічувала вже до 30 тисяч видань.

1977 рік – увійшла до складу Кіровоградської МЦБС, стала філією № 4.

У 2004 році бібліотека була вимушена переїхати у дитячий садок «Оленка» № 70 по вулиці Яновського, 62-А.

Але судилося книгозбірні ще раз поміняти адресу. Тепер вона знаходиться в будівлі міської станції юних техніків на вулиці Яновського, 60. Має два відділи: просторий читальний зал та зручний абонемент, а також об’ємне книгосховище. На сьогодні фонд становить майже 26 тисяч примірників.

За роки існування читачами нашої бібліотеки було близько 146 500 осіб, вони відвідали її понад 879 000 разів. За ці роки було видано приблизно 2 637 000 книг.

У кінці 70-х років книгозбірні було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». Її працівників неодноразово нагороджували грамотами та подяками.

При бібліотеці працювали різноманітні клуби за інтересами. Серед них – «Будинок дружби», «Любителі прекрасного», «Людина і закон», «Юний правознавець» тощо. А зараз функціонує клуб «Світ захоплень», завдання якого - підтримка творчої молоді. Разом з керівниками гуртків міської станції юних техніків ми проводимо зустрічі, на яких розповідаємо про різні види декоративно-прикладного мистецтва.

У бібліотеці працюють три кваліфіковані спеціалісти, які професійно обслуговують читачів, проводять різні заходи для популяризації бібліотеки та книги.

 

Велику увагу звертаємо на патріотичне виховання підростаючого покоління та на відродження національних традицій.

Періодично в місцевих газетах та на телебаченні були повідомлення про нашу роботу, інформація про масові заходи, які відбулися в книгозбірні.

Майже півстоліття наша бібліотека є культурним осередком мікрорайону, центром інформаційної підтримки та духовного збагачення особистості. Вона радо відкриває свої двері новим читачам та із вдячністю нашим постійним відвідувачам.